Co warto zobaczyć w Gdańsku?

  • Dodał: ralfjack
  • Lis 12, 2019

Północne miasto Polski - Gdańsk położone z bezpośrednim dostępem do Morza Bałtyckiego, tworzy wraz z dwoma pozostałymi miastami (Sopot i Gdynia) znaną wszystkim część, czyli trójmiasto. Założone w 997 roku miasto Gdańsk o obecnej powierzchni 261,96 km2 przeżywa najwięjsze oblężenie w sezonie letnim, kiedy to turyści zjeżdżają się na zwiedzanie tego pięknego miasta. Jednak znaczną częścią są także turyści podążający za wypoczynkiem na pięknych blażach Gdańska - Jelitkowo, Przymorze, Stogi czy Westerplatte.

Transport w Gdańsku

Każdy turysta do dyspozycji ma kilka możliwości komunikacji w aglomeracji trójmiejskiej i mieście Gdańsku. Transport drogowy - tutaj warto postawić na taxi w Gdańsku, która ma do dyspozycji nowe drogi wybudowane na Euro 2012. Transport kolejowy - do dyspoyzcji jest SKMka, czyli Szybka Kolej Miejska. Transport publiczny - nie inaczej jak autobusy czy tramwajem, które jeżdżą przez praktycznie wszystkie dzielice Gdańska. Na końcu mamy do dyspozycji transport lotniczy - możliwość lądowania w Porcie Lotniczym Gdańsk im. lecha Wałęsy. Ostatnim transportem w Gdańsku jest transport morski - miasto posiada piękny i ogromny port morski, który jest jednym z największych w polsce.

Co zobaczyć w Gdańsku?

Warto poświęcim na szybkie zwiedzanie 2 dni lub na dłuższe zwiedzanie nawet kilka dni. Najbardziej rozpoznawalne miejsca w Gdańsku to zapewne Długi Targ, na którym odbywa się coroczny Jarmark św. Dominika (zazwyczaj lipiec/sierpień). Jeśli interesują Was rzeźby i posągi to ten Was z pewnością zachwyci - Fontanna Neptuna zlokalizowana na długim targu, otoczona pięknymi i kolorowymi kamieniczkami, wygląda przecudownie. Warto zobaczyć także Bazylikę Mariacką - jedne z większych, ceglanych zabytków w stylu gotyckimm.

Gdański sport

Fanom sportu polecamy przede wszystkim stadion Lechii Gdańsk - Stadion Energa Gdańsk, przy ulicy Pokoleń Lechii. Piłkarzy ręcznych i ich kibiców zapraszamy do położonego na pograniczu Gdańska i Sopotu - Ergo Arena, gdzie gra miejscowa drużyna TORUS Wybrzeże Gdańsk. Żurzlowych fanów ucieszy widok pięknego toru gdańskiej druyżyny GKŻ Wybrzeże Gdańsk, który zlokalizowany jest przy ulicy Zawodników 1.

Natomiast, jeśli interesuje Ciebie więcej atrakcji sprawdź szczegóły w blogach podróżniczych czy portalach, jak Tripadvisor.

Ostatni wpis
  • Dodał: ralfjack
  • Lis 6, 2019
Jaką wybrać bramę przemysłową?
  • Dodał: ralfjack
  • Lis 1, 2018
KIP - co to jest i kto wydaje decyzje?
  • Dodał: ralfjack
  • Lis 4, 2018
Komu zlecić mycie okien na wysokościach?