Sprężyny faliste - gdzie wykorzystać?

  • Dodał: ralfjack
  • Luty 26, 2019

Zacznijmy od tego czym jest sprężyna falista. Mianowicie jest to wykonana z drutu sprężyna zgodnie z jej nazwą wyglądająca jak fala. Może zostać wykonana w dwóch typach - sprężyna płaska i okrągła. Sprężyna falista płaska jak sama nazwa wskazuje jest do zamocowania na płaskich powierzchniach, natomiast okrągła tworzy krąg lub półkrąg. Inaczej na sprężynę falistę możemy powiedzieć Zic Zak lub sprężyna tapicerska.

Gdzie występuje sprężyna falista?

Praktycznie ten typ sprężyny pojawia się w większości mieszkań. Wykorzystywana jest ona głównie do mebli tapicerowanych - siedzeń, kanap, foteli, łóżek, mebli ogrodowych czy siedzeń w samochodach osobowych. To właśnie ta część odpowiada za komfort i użyteczność mebli, z których na co dzień korzystamy.

Zaletą speżyny falistej jest możwliosć wykorzystania w meblach nawet wysokiej jakości, dzięki czemu jej prawidłowe wykonanie zapewni wysoki komfort i trwałość mebli. W większości przypadków spreżyny tapicerskie montowane są do ramy mebli za pomocą odpowiednich zaczepów z PET, a następnie dodatkowo wzmacniane poprzez pasy.

Większość producentów mebli domowych, ogrodowych musi skorzystać z pomocy producenta spreżyn. Zazwycaj producent dostosowuje się do indywidualnych projektów sprężyn falistych i realizuje zamówienie zgodnie z oczekiwaniami klienta. Jedną z najpopularniejszych maszyn do produkcji spręży jest Wells Zig Zag Machine. Potrężna maszyna zapewniająca wysoką jakość produktów i zastosowań.

Jeśli szukasz więcej informacji na temat produkcji sprężyn tapicerskich - odezwij się do nas. Nasze materiały, które posiadamy są o wiele bardziej rozbudowane i dostępne po bezpośrednim kontakcie z nami. Dzięki rozwiązaniom związanym z produkcją spreżyn będziesz mógł zrealizować nawet własne meble tapicerowane.

Ostatni wpis
  • Dodał: ralfjack
  • Luty 17, 2019
Polimeryzacja posadzek - co to jest?
  • Dodał: ralfjack
  • Lis 1, 2018
KIP - co to jest i kto wydaje decyzje?
  • Dodał: ralfjack
  • Lis 4, 2018
Komu zlecić mycie okien na wysokościach?